Föremål som liknar oljelampa
2021 Oljelampa
Såld: 2.200 kr
Såldes den 11 december 2023
6148 Oljelampa
Såld: 350 kr
Såldes den 27 november 2023
5037 Oljelampa
silver, CG Hallberg, 1923. Höjd: 11 cm, vikt: 90g ca
Såld: 700 kr
Såldes den 21 augusti 2023
2092 Oljelampa
silver. Längd: 11 cm. Höjd: 7 cm, vikt: 100g
Såld: 800 kr
Såldes den 29 maj 2023
9199 Oljelampa
mässing glas. Höjd: 45, elektrifierad
Såld: 200 kr
Såldes den 20 december 2021
2021 Oljelampa
silver, England, London. Diameter: 12, Vikt: ca 200 g
Såld: 1.000 kr
Såldes den 13 december 2021
6083 Oljelampa
mässing, Asien, förgylld metall. Höjd: 14-100 cm
Såld: 150 kr
Såldes den 18 oktober 2021
7099 Oljelampa
Såld: 200 kr
Såldes den 6 september 2021
9500 Oljelampa
1800-tal. Höjd: 16 cm
Såld: 2.400 kr
Såldes den 2 augusti 2021